141 dzieł z kolekcji Krzysztofa Musiała w zbiorach MASP

img_7395 img_7400

Krzysztof Musiał przekazał w depozyt do Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie wybór 141 dzieł ze swojej kolekcji. Obrazy i rysunki współczesnych artystów związanych z warszawską Akademią uzupełniają kolekcję Muzeum. Znajdują się wśród nich prace uznanych malarzy i wieloletnich profesorów Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii, klasyków współczesności, jak również dojrzałych twórców debiutujących w latach 70. i 80. XX wieku, a także artystów najmłodszej generacji, takich jak:

Roman Artymowski, Stanisław Baj, Marian Bogusz, Tymek Borowski, Tomasz Ciecierski, Jan Cybis, Marian Czapla, Tadeusz Dominik, Jan Dobkowski, Eugeniusz Eibisch, Wojciech Fangor, Stefan Gierowski, Ryszard Grzyb, Koji Kamoji, Arkadiusz Karapuda, Bronisław Kierzkowski, Aleksander Kobzdej, Łukasz Korolkiewicz, Jan Lebenstein, Jarosław Modzelewski, Artur Nacht-Samborski, Grzegorz Pabel, Włodzimierz Pawlak, Teresa Pągowska, Igor Przybylski, Jacek Sienicki, Marek Sobczyk, Antoni Starowieyski, Henryk Stażewski, Paweł Susid, Bogusław Szwacz, Leon Tarasewicz, Jan Tarasin, Tomasz Tatarczyk, Jerzy Tchórzewski, Włodzimierz Jan Zakrzewski, Ryszard Winiarski, Rajmund Ziemski, Wojciech Zubala.

43-a_gierowski 89-a_pagowska

Wraz z przekazaniem depozytu Krzysztof Musiał podarował Muzeum ASP obrazy Artura Nachta-Samborskiego „Fikus w garnku na stołku”, ok. 1959 oraz Aleksandra Kobzdeja „Pogodny”, 1959.

kobzdej_masp-8067 nacht_masp_8068_dsc4429